Založ si blog

Arsenal Londýn, sezóna (2016/17)

Sezónu odštartovali hráči Arsena Wengera v zápase proti Liverpoolu. Prvé minúty sa hralo na polovici Liverpoolu keď v 31 min. dal Theo Walcott gól na 1:0. Po chvíli mali zverenci Jürgena Kloppa priamy kop a tak krásnym gólom z priameho kopu vyrovnal 46 min. Philippe Coutinho. Prvý polčas skončil nerozhodne 1:1. Do druhého polčasu nastúpil Liverpool v útočnom nasadení, čo sa im aj vyplatilo keď v 49 min. dal gól na 1:2 Adam Lallana. Liverpool pokračoval v útočnom nasadení keď v 59 min. Philippe Coutinho posunul Liverpool do vedenia o 2 góly. V 59 min. išiel hrať Alex Oxlade-Chamberlain namiesto Alexa Iwobiho. Ďalej sa hralo stále na Arsenalskej strane keď v 63 min dal gól na 1:4 Sadio Mané. Hneď ako Gunners rozohrali, išli dopredu keď striedajúci hráč Alex Oxlade-Chamberlain znížil výsledok na 2:4. Tento gól ich trošku povzbudil a v 75 min. Calum Chambers dáva gól na 3:4. Bol to pre Gunners ťažký zápas ale takéto zápasy sa na Emirates Stadium vyhrávajú. Takže konečný výsledok Arsenal 3:4 Liverpool. Ďalší zápas čakal Arsenal na trávniku Leicestru. Tento zápas skončil 0:0. Arsenal cestoval na ďalší zápas do Watfordu. Polčas v tomto zápase bol pre Arsenal ľahký. Skóre otvoril v 9 min. Santi Cazorla z penalty. Gól na 0:2 dal v 40 min. Alexis Sánchez. Ešte do ukončenia prvého polčasu dal dal v 46 min. gól na 0:3 Mesut Özil. Takže prvý polčas skončil s výsledkom 0:3. V druhom polčase sa nič nezmenilo až na to, že v 57 min. Watford znížil výsledok na 1:3 po góle Roberta Prereyru. Konečný výsledok Watford – Arsenal 1:3. Na ďalší zápas zavítali na Emirates hráči zo Southamptonu. Tento zápas nebol taký ľahký pre zverencov Arsena Wengera. Skoro hneď po odštartovaní zápasu v 19 min. Southampton viedol 0:1 po vlastnom góle Petra Čecha. Tento gól nepoložil hráčov Arsenalu naopak ich naštartoval. Hneď v 29 min. Southamptonu odpovedal gólom Laurent Koscielny a v 90. min dal gól z penalty Santi Cazorla. Zápas Arsenal 2:1 Southampton. Po tomto zápase Arsenal čakal prvý zápas skupinovej fázy proti tímu Paris Saint-Germain. Bol to ťažký zápas lebo v Parku Princov sa ťažko vyhráva. Hneď na začiatku v 1 min. otvoril skóre Edinson Cavani. Zápas pokračoval ďalej, hral sa dobrý futbal a hralo sa na obidvoch stranách keď ku koncu zápasu v 78 min. Alexis Sánchez vyrovnal skóre na 1:1. V 94 min. dostali po druhej žltej karte, červenú kartu hráči Marco Veratti a Olivier Giroud. Prvý zápas skupinovej fázy Ligy Majstrov PSG 1:1 Arsenal. Zápas v Hull City Arsenal nemal ťažký. V prvom polčase v 17 min. otvoril skóre Alexis Sánchez. Druhý polčas Arsenal odštartoval veľmi dobre a tak v 55 min. zvyšuje skóre Theo Walcott na 0:2. V 79 min. sa ozvali aj hráči z Hull City konkrétne Robert Snodgrass ktorý v 79 min. dáva gól z penalty a tak znižuje skóre na 1:2. Tento gól Arsenal naštartoval keď v 83 min. strelil gól hráč Alexis Sánchez a v 92 min. zvyšuje stav Granit Xhaka. Konečný stav zápasu Hull City – Arsenal 1:4. Nottingham Forest v bol súperom na prví zápas v League Cupe. V prvom polčase sa presadil Granit Xhaka keď v 23 min. skóroval a tak otvoril skóre. Prví polčas skončil 0:1. V 60 min. zvyšuje skóre s penalty Lucas. Po ďalšej peknej akcii posiela Lucas v 71 min. Arsenal do vedenia o 3 góly a na záver v 93 min. Alex Oxlade-Chamberlain posiela do vedienia Arsenal o 4 góly. Konečný stav Nottingham Forest – Arsenal 0:4. Ďalší zápas čakal Gunners na trávniku Stamford Bridge. Tento zápas sa považoval za derby ale nebolo to celkom tak. Arsenal hneď v prvom polčase dal 3 góly a bolo po zápase, keď v 11 min. otvoril skóre Alexis Sánchez v 14 min. skóroval Theo Walcott a v 40 min. Mesut Özil. Ďalší zápas čakal Arsenal na Emirates Stadium Basilej. Bolo to druhé kolo Ligy Majstrov. V 7 min. otvoril skóre Theo Walcott taktiež v 26 min. skóroval Walcott. Konečné skóre Arsenal – Basilej 2:0. Ďalší zápas Arsenal cestoval do Burnley. Burnley doma držal výsledok na polčas 0:0. Až v 93 min. sa podarilo skórovať hráčovi Alex Oxlade-Chamberlain. Konečné skóre 0:1. Toto boli zatiaľ všetky odohrané zápasy. Arsenal je v tabuľke tretí.